دسته‌بندی نشده

آنالایزر بوهلر

آنالایزر بوهلر

بطورکلی آنلایزرها دستگاه­هایی هستند که مقدار و درجه خلوص یک ماده را در یک ترکیب بر اساس خواص فیزیکی و شیمیایی آن ماده اندازه گیری می­کنند. آنالایزر از لحاظ عملکرد به دو دسته طبقه بندی می­شوند: آنالایزر آنلاین و آنالایزر آفلاین. سنجش پارامترها در جامدات و مایعات توسط آزمایشات فیزیکی و شیمیایی روی مواد و محیط­ها بوسیله آنالایزر بوهلر انجام می­شود. در این مقاله سعی داریم آنالایزرهای مختلف و کاربرد آنها را به شما معرفی کنیم. در بحث انتخاب و بررسی قیمت­های انواع آنالایزرها، مطالبی را بازگو می­کنیم که به شما در انتخاب خرید دستگاه مورد نظر کمک می­کند.

آنالایزر بوهلر چیست؟

آنالایزر بوهلر جهت اندازه­گیری و سنجش خواص شیمیایی و فیزیکی بکار می­روند و جزء دستگاه­های ابزار دقیق محسوب می­شوند. ابزارهای آنالایزر و آنالایزرهای فرآیند سیستم، جهت آنالیز کردن (تجزیه و تحلیل) فرآیندهای صنعتی و جهت تعیین ترکیب شیمیایی یا ویژگی­های فیزیکی در فرآیندهای صنعتی مورد استفاده قرار می­گیرند. دستگاه آنالایزر از دو قسمت تشکیل شده است، بخش مناسب سازی نمونه و بخش اندازه­گیری اصلی. در بخش اول یعنی مناسب سازی نمونه، پارامترهایی مانند دما و فشار تنظیم می­شود و به بخش دوم، اندازه گیری اصلی، منتقل شده و در آنجا اندازه­گیری نهایی انجام می­شود.

برای خواندن : پمپ ALLWEILER

تقسیم بندی آنالایزرها بر اساس عملکرد

آنالایزرهای بوهلر از لحاظ عملکرد به دو دسته تقسیم می­شوند:

  • آنالایزر آنلاین

آنالایزر آنلاین در کنار منبع تولید یا در نزدیکی دستگاهی که ماده را تولید می­کند، قرار می­گیرد. داد­ه­های حاصله از این بررسی­ها جهت بررسی و مشاهده به قسمت اپراتور منتقل می­شوند. اگر در فرآیند تولید نیاز به سنجش دائمی ماده­ای باشد، از آنالایزر آنلاین که در مسیر جریان ماده قرار گرفته­ اند و داده­ها را بصورت مداوم به اتاق­های کنترل منتقل و مخابره می­کنند نیز استفاده می­شود.

  • آنالایزر آفلاین

آنالایزرهای آفلاین به چند دلیل، از جمله حساسیت بالا، گران بودن و عدم استفاده مکرر در آزمایشگاه­ها استفاده می­شوند. گاهی اوقات به دلیل حساسیت و دقت بالا یا عدم نیاز به انجام تست­های مداوم ماده مربوطه با طی کردن مرحله آماده­سازی تبدیل به نمونه قابل سنجش در آزمایشگاه میشود. این نمونه توسط آنالایزرهای آفلاین بررسی می­گردد.

معرفی چند نمونه آنالایزر پرکاربرد

آنالایزرهای بوهلر که برای سنجش گازها مورد استفاده قرار می­گیرند به دو دسته کلی آنالایزرهای گازهای محیطی و آنالایزرهای گازی حاصل از احتراق تقسیم می­شوند. آنالایزرهای مربوط به مایعات برای اندازه­گیری درجه خلوص مواد سیال، PH، اکسیژن، کلر و …. استفاده می­شوند که در این مقاله به مختصر به آنها اشاره می­کنیم:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *